Ankara Boşanma Avukatı

İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlamalıdır. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız gereklidir. Peki en iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davaları nasıl açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma hususunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu boşanma gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. buna ek olarak evliliğe son verme sebebinin ispatlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örneğin facebook yazışmaları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı asla beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni Bu Bağlantıyı tıklayın farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı hangi şekilde seçeceğim? Boşanma avukatı seçerken en güzel yol tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öven websiteleri de aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar