Ankarada En İyi Boşanma Avukatı

En İyi Boşanma Avukatı Ankara
İyi boşanma avukatları düşüncelerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci zordur. Bu sebeplidir ki dava süresince size destek olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse en iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer eşler evliliği sonlandırma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat tarafından meydana getirilmesi iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu boşanma nedeninin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. bunun yanında evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. Örneğin telefon dökümleri delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir şekilde aklımıza iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi toplumsal bilinç olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.

Haddinden Buradan öğrenin fazla avukat var. Doğru boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Avukat bulurken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öven internet blogları da aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada En İyi Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar